Gebedsweek voor de eenheid van de christenen

“Heb de Heer, uw God, lief… en uw naaste als uzelf” (Lc 10,27)

19/01/2024 Leuven – Het thema van de gebedsweek voor de eenheid van de christenen nodigt ons dit jaar uit om onze naaste lief te hebben als onszelf.

De gekozen Bijbeltekst komt uit het Evangelie van de barmhartige Samaritaan (Lc 10,25-37).

Eerst komen een priester en een leviet bij de man die in nood verkeerde. Ze helpen de man in nood echter niet, omwille van religieuze motieven. Daarna komt een Samaritaan langs, die hem wel verzorgde.

Mogen we ons nooit afkeren van mensen in nood

Het werk van Kerk in Nood is een uitnodiging om ons niet af te keren van medechristenen in nood. Als katholieke liefdadigheidsorganisatie steunen we ook christenen van andere confessies die hulp nodig hebben.

Gebed

Heer Jezus Christus,
laat ons, in ons op weg zijn naar eenheid, onze blik niet afwenden.
Dat onze ogen wijd openstaan voor de wereld.
Dat wij op onze weg door het leven stil blijven staan
en zorg dragen voor al wie gekwetst en gewond zijn,
en Uw aanwezigheid in hen ervaren,
Gij die leeft en heerst in de eeuwen der eeuwen.
Amen.
(Dicasterie voor Bevordering van de Eenheid van de Christenen)

Voor de gave van de verscheidenheid binnen de Kerk

Paus Franciscus nodigt ons deze maand uit: “Laten we bidden dat de Heilige Geest ons helpt om de gave van de verschillende charisma’s binnen de christelijke gemeenschappen te herkennen en de rijkdom van de verschillende rituele tradities binnen de katholieke Kerk te ontdekken.”

Deel dit nieuwsbericht op sociale media:

Instagram
LinkedIn
WhatsApp

Andere nieuwsberichten

Acn 20260629 207821

Aartsbisschop van Caracas: “De prioriteit is nu het heropbouwen van levens”

Na de aardbeving benadrukt aartsbisschop Biord van Caracas dat de grootste nood naast materiële hulp vooral ligt in het begeleiden van diep getraumatiseerde overlevenden, die vaak familieleden verloren of zelf uit het puin moesten redden. De Kerk zet sterk in op luisteren, psychologische en pastorale zorg, en het opleiden van hulpverleners om dit langdurige trauma te helpen verwerken. De prioriteit zal liggen op het herstellen van levens in een context van immense menselijke en emotionele schade.

Lees meer
Acn 20260625 207753 church san sebastian de maiquetia

Venezuela getroffen door zware aardbevingen: Kerk in Nood levert noodhulp aan lokale Kerk

Kerk in Nood reageert onmiddellijk op de zware aardbevingen in Venezuela met een oproep tot gebed en concrete financiële steun voor de getroffen Kerk. Met een eerste noodbedrag van 100.000 euro helpt Kerk in Nood lokale geloofsgemeenschappen om slachtoffers op te vangen, te begeleiden en hoop te bieden in deze crisis. Zo staat de Kerk, gesteund door Kerk in Nood, midden tussen de mensen die alles verloren hebben.

Lees meer
Doe een gift Faire un don Spenden