Burkina Faso: hulp voor de aankoop van vier motorfietsen voor priesters in uitgestrekte parochies

05/11/2025 – Het bisdom Tenkodogo in Burkina Faso werd pas 13 jaar geleden opgericht en is nog langzaam aan het groeien. Het beslaat een oppervlakte van iets minder dan 10.000 km², waarmee het net zo groot is als sommige kleinere landen, zoals Libanon. Tot nu toe zijn er echter slechts twaalf parochies, waarvan de oppervlakte vergelijkbaar is met die van veel Europese bisdommen. De 200.000 katholieken wonen verspreid en worden bediend door in totaal 35 priesters, die lange afstanden moeten afleggen om de dorpen van hun parochies te bezoeken. Veel van deze dorpen zijn moeilijk bereikbaar.

© ACN

De priesters hebben dringend motorfietsen nodig voor hun pastorale werk. De lokale Kerk is echter arm. Burkina Faso is al lange tijd een van de armste landen ter wereld. De situatie is verslechterd door de ernstige economische crisis van de afgelopen jaren en de precaire veiligheidssituatie. Grote delen van het land zijn de afgelopen tijd namelijk een brandpunt van jihadistische terreur geworden. Zelfs in de rustigere gebieden zijn de gevolgen voelbaar, aangezien talloze gezinnen daarheen vluchten voor veiligheid. Deze mensen worden opgevangen en verzorgd door de lokale gemeenschappen, waardoor er nauwelijks middelen overblijven voor andere doeleinden.

Bisschop David Koudougou is bijzonder begaan met de verkondiging van het Evangelie. Hij wil de gelovigen dichter bij Christus brengen en zijn priesters dichter bij de mensen, zodat zij hen in hun geloof kunnen steunen en hen kunnen begeleiden in hun behoeften en moeilijkheden.

© ACN

Vorig jaar konden we dankzij uw genereuze hulp zeven pas gewijde priesters uitrusten met motorfietsen voor hun pastorale werk. “We willen Kerk in Nood onze oprechte dank betuigen voor deze waardevolle steun”, schrijft bisschop David. Maar tegelijkertijd heeft hij nog een ander verzoek. Hij wil twee nieuwe parochies stichten in het westelijke deel van zijn bisdom, omdat deze gebieden te groot zijn voor een vruchtbare pastorale hulpverlening. In elk van deze nieuwe parochies komen twee priesters en hij hoopt op vier priester-missionarissen om in zijn bisdom te komen werken. Ook zij zullen dringend motorfietsen nodig hebben om de katholieke gelovigen in de dorpen te kunnen bereiken.

De kosten van deze vier motorfietsen bedragen 13.300 euro, oftewel 3.325 euro per stuk. Bisschop David hoopt dat u hem opnieuw kunt helpen. Hij schrijft: “Ook in de toekomst rekenen we op u. Moge God u zegenen!”

Wilt u bisschop David helpen het Evangelie te verspreiden dankzij uw steun bij de aankoop van een motorfiets?

Uw gift wordt voor deze of gelijkaardige projecten en voor de pastorale opdracht van Kerk in Nood gebruikt.

We gebruiken cookies op deze website. Indien u doorgaat gaan we er vanuit dat u deze toestaat.

Doe een gift

Schrijf me in voor de digitale nieuwsbrief

Voor een goed databeheer hebben we deze gegevens nodig. Ons privacybeleid