Getuigenis uit Pakistan op Art of Faith Festival

9 mei 2026
|
Activiteit

Op zaterdag 9 mei 2026 om 12.30 uur zal Shagufta Kausar, een Pakistaanse christelijke vrouw, een getuigenis geven over haar ervaringen in Pakistan. Kom luisteren naar haar getuigenis, in het kader van het christelijke Art of Faith Festival op het domein van de abdij van Bornem.

Shagufta Kausar, een Pakistaanse christelijke vrouw, en haar echtgenoot Shafqat Emmanuel werden in 2013 gearresteerd en later, in 2014, ter dood veroordeeld door ophanging nadat ze ervan beschuldigd waren godslasterlijke sms-berichten te hebben verstuurd. Hun zaak trok grote aandacht vanwege beschuldigingen dat ze op een politiebureau waren gemarteld en tijdens hun detentie onder dwang een bekentenis hadden afgelegd. De zaak kreeg ook internationale aandacht, waaronder een resolutie van het Europees Parlement in 2021 waarin de behandeling van religieuze minderheden in Pakistan werd veroordeeld, naar hun situatie werd verwezen en werd opgeroepen tot hun onmiddellijke vrijlating en bescherming. In juni 2021 vernietigde het Hooggerechtshof van Lahore hun veroordelingen wegens gebrek aan bewijs, waarmee een einde kwam aan hun jarenlange gevangenschap in de dodencel.

Het Art of Faith Festival is een christelijk familiefestival waar muziek en kunst je inspireren, waar jong en oud elkaar ontmoeten, en waar het beleven van je geloof als thuiskomen aanvoelt. Het festival vindt plaats van vrijdag 8 t.e.m. zondag 10 mei 2026 bij de abdij van Bornem.

Kerk in Nood sponsort dit evenement voor gelovige jongeren en gezinnen.

Tickets: www.artoffaithfestival.be

 

Shagufta kausar

© ACN

Art of faith festival

Deel deze activiteit op sociale media:

Instagram
WhatsApp

Andere activiteiten

Pic 1238
Vrijdag 12 juni 2026

Dag van de Weldoener in Grootseminarie Brugge

Onze weldoen(st)ers zijn het hart van Kerk in Nood. Alleen dankzij hen kunnen wij zovele zinvolle projecten in de wereldkerk ondersteunen. Naar goede gewoonte vieren we hen daarom als weldoeners op het hoogfeest van het Heilig Hart van Jezus op vrijdag 12 juni 2026 in het Grootseminarie Brugge.

Meer info
Red week voor vervolgde christenen.
15-22 november 2026

Red Week – Geef aandacht aan vervolgde christenen

Elk jaar worden er in de maand november wereldwijd veel kerken en andere openbare gebouwen – zoals de Sacré-Cœur van Montmartre in Parijs, de Sagrada Familia in Barcelona, de Cristo Redentor in Rio de Janeiro – ‘s avonds in het rood verlicht om aandacht te vragen voor vrijheid van godsdienst en christenvervolging.

Meer info
Doe een gift Faire un don Spenden