Meer dan twintig kerkelijk assistenten reisden naar de Eeuwige Stad en kwamen bijeen om ervaringen uit te wisselen, samen te bidden en te spreken met hoge functionarissen van verschillende afdelingen van de Romeinse Curie, onder wie kardinaal Koovakad, prefect van het Dicasterie voor de Interreligieuze Dialoog; kardinaal Tagle, prefect van het Dicasterie voor de Evangelisatie; en aartsbisschop Paolo Rudelli, de ‘sostituto’ (plaatsvervangend secretaris) van het Staatssecretariaat.
De kerkelijke assistenten keerden huiswaarts, verrijkt door de bijeenkomst en met een helderder inzicht in hun rol en missie binnen Kerk in Nood en in het belang van hun ambt. De persoonlijke uitwisselingen, het gezamenlijke gebed en de diverse presentaties en reflecties waren bijzonder waardevol en werden door alle deelnemers zeer gewaardeerd.
De bijeenkomst bood de kerkelijke assistenten ook de gelegenheid om kennis te maken met pater Friedrich Bechina, die de functie van kerkelijk assistent bij het hoofdkantoor van ACN International in Königstein (Duitsland) op zich zal nemen.
Pater Bechina volgt pater Anton Lässer op, die deze functie ruim drie jaar heeft vervuld maar nu terugtreedt.