Een zware aardbeving trof Colombia in de ochtend van 10 augustus. De beving had een kracht van 7,4 op de schaal van Richter. Het epicentrum lag in San José del Palmar, in de provincie Chocó. Dit is een van de armste en meest kwetsbare gebieden van Colombia. Kerk in Nood (ACN/Aid to the Church in Need) steunt de regio al jarenlang.
De eerste berichten uit de getroffen gebieden zijn zorgwekkend. Uit contacten met lokale bisdommen blijkt dat veel parochies zware schade hebben opgelopen. Ook verschillende omliggende regio’s en steden zijn hard geraakt. Daaronder bevinden zich Cali, Pereira en Manizales.
Voor veel gezinnen en geloofsgemeenschappen is de schrik groot. Bovendien blijft de volledige omvang van de schade voorlopig onzeker.
Kerk in Nood keurt noodfinanciering goed
Juist nu wil Kerk in Nood de Kerk en de bevolking na de zware aardbeving in Colombia laten weten dat zij niet alleen staan. Kerk in Nood leeft intens met hen mee. Daarom heeft de organisatie inmiddels noodfinanciering goedgekeurd. Daarmee kunnen lokale partners voorzien in de meest dringende behoeften.