Brazilië: een jeugdcongres over evangelisatie in het Amazonegebied

Brazilië
|
Evangelisatie

Het bisdom Juína in Brazilië ligt in het hart van het Amazonegebied en beslaat een uitgestrekt gebied van bijna 122.000 km². Toch telt het slechts 14 parochies, die in totaal 380 lokale gemeenschappen omvatten.

Helaas heeft de ervaring geleerd dat veel jongeren zich van de Kerk hebben afgewend. Dit feit heeft bisschop Neri José Tondello ertoe aangezet om samen met de jeugdleiders van het bisdom te bekijken hoe het enthousiasme voor het katholieke geloof bij zoveel mogelijk jongeren opnieuw aangewakkerd kan worden. Dit leidde tot het idee om een congres voor de jongeren van het bisdom te organiseren, waar jongeren hun geloofsvreugde kunnen herontdekken en zich onderdeel van een grotere gemeenschap kunnen voelen.

Acn 20251208 198823 lr

© ACN

Acn 20251208 198830

© ACN

De bisschop schrijft: “Het diocesane jeugdcongres van 2026 zal een mijlpaal zijn in de evangelisatie van de jongeren in het bisdom Juína. Het doel is om jongeren te versterken en hen tot het geloof te brengen, en hen tegelijkertijd aan te moedigen om actief te worden in de gemeenschap. Om dit project succesvol te kunnen uitvoeren, hebben we de steun nodig van alle gemeenschappen, inclusief de priesters, gezinnen en bewegingen; dit is van cruciaal belang. We zijn allemaal geroepen om samen te werken, zodat jongeren een diepgaande geloofservaring kunnen opdoen. We zijn ons bewust van het belang van dit evenement, dat niettemin een uitdaging voor ons vormt. Het is duidelijk dat het bisdom al zijn middelen moet bundelen om onze jongeren te helpen, die door onze steden en parochies zwerven, wachtend op iets dat hen tot leven zal wekken. Onze schapen hebben een herder nodig, en daarom rekenen we op uw gebeden, uw steun en uw betrokkenheid, zodat we samen deze missie van het redden en versterken van onze jongeren kunnen volbrengen.”

Het congres draagt de titel “Pelgrims van Hoop”, verwijzend naar het feit dat dit het Heilige Jaar van Hoop was. Het doel is om jongeren te laten inzien dat ze waardevol zijn voor de Kerk en de kans verdienen om hun geloof te verdiepen. Het kan ook een manier zijn om spirituele roepingen te stimuleren, iets waar de Kerk in het Amazonegebied zo dringend behoefte aan heeft.

Het congres staat gepland voor augustus 2026 en er worden meer dan 1.500 jongeren verwacht. Het bisdom doet er alles aan om de benodigde fondsen bijeen te brengen, maar heeft nog steeds hulp nodig. Wij stellen voor om dit belangrijke evenement te steunen met een bijdrage van 8.600 euro.

Acn 20251208 198831

© ACN

Ik wens mijn steentje bij te dragen tot de evangelisatie van de jongeren in het Amazonegebied:

Uw gift wordt voor deze of gelijkaardige projecten en voor de pastorale opdracht van Kerk in Nood gebruikt.

Deel dit project op sociale media:

Instagram
WhatsApp

Andere projecten

Doe een gift Faire un don Spenden