10/11/2025 – De ‘Reguliere Kanunniken van Jezus de Heer’ zijn een relatief nieuwe congregatie bestaande uit priesters en religieuze broeders. Hun leden zijn bijzonder actief in het gevangenispastoraat. Het dienen van gevangenen is een belangrijke taak van de Kerk. Door de ontmoeting met Christus, die voor alle mensen gestorven is, vinden ex-gedetineerden vaak de kracht om een nieuw leven te beginnen. Wanneer ze hun schuld belijden, berouw tonen en de Heer om de genade van innerlijke genezing vragen, gebeuren er vaak wonderen in het leven van mensen die, niet zelden, in hun jeugd “het verkeerde pad op zijn gegaan”. Sommigen hebben nooit iets anders gekend dan geweld. Mededogen en barmhartigheid waren hen vreemd totdat ze voor het eerst ervoeren dat God liefde is en dat andere mensen hen met respect en mededogen behandelen. De steun van gevangenispredikanten is ook een grote steun voor gezinnen die zwaar lijden wanneer een familielid een misdaad begaat.

De monniken zijn ook actief in parochies, geven godsdienstonderwijs op scholen en geven kennis over tuinbouw en landbouw aan jongeren.
Sinds 2014 geniet de congregatie de volledige erkenning van het Indonesische bisdom Maumere. Ze telt momenteel 60 leden, van wie velen nog in opleiding zijn. Ze streven ernaar in hun onderhoud te voorzien door hard werken, groenten en fruit te verbouwen en vee te houden.

Toch had deze jonge congregatie grote moeite om de kosten te dekken van de vorming van haar 25 seminaristen. Daarom wendde hun overste, pater Yohanes Marinus, zich tot Kerk in Nood, in vertrouwen op onze steun. En dankzij de vrijgevigheid van onze weldoeners hebben we hem niet teleurgesteld en konden we 10.000 euro verstrekken, zodat zijn seminaristen hun studie konden voortzetten. Nu heeft pater Yohanes namens hen allen zijn oprechte dank uitgesproken voor uw genereuze steun. Van harte dank!
Wenst u een dergelijk project te steunen? Uw gift wordt dan voor gelijkaardige pastorale projecten van Kerk in Nood gebruikt.