We vroegen aan priester Douglas Al-Bazi wat hij de mensen aanraadt. Moeten ze vluchten of in Irak blijven? Hij verklaarde: “Wij zijn al immigranten. We wonen al in een gebied dat ons niet toebehoort.”
Priester Al-Bazi verwees naar een Bijbelse passage in Matteus 8, 20 en zei dat de Mensenzoon nergens zijn hoofd kan neerleggen. “Als christenen zijn we niet zo zeer gebonden aan een stuk grond. Het is vooral Jezus die de grond is van waaruit we leven.”
Douglas Al-Bazi bij de
bouw van een schooltje
in Erbil
De priester vertelde ons dat de mensen zelf hun beslissingen moeten nemen en hij legde de nadruk op de dienende rol van de Kerk. “Als Kerk moeten we onze mensen volgen en niet omgekeerd. We moeten hen dienen en niet omgekeerd. Als onze mensen willen vertrekken, moeten we klaar staan om tezamen met hen te vertrekken. Als ze willen blijven, blijven we bij hen. We moeten ons voorbereiden op alle soorten van dienstbaarheid.”
Douglas Al-Bazi runt nu op het terrein van de Mar Eli kerk in Erbil een vluchtelingencentrum voor christenen die in augustus 2014 op de vlucht zijn geslagen voor Islamitische Staat. Het centrum in de christelijke wijk Ankawa heeft ook een eigen schooltje want opleiding vindt hij erg belangrijk voor de toekomst van deze mensen.
Samen met u willen wij een helpende hand zijn voor mensen in nood. Dankzij u ondersteunt Kerk in Nood de gelovigen overal waar ze worden vervolgd, verdrukt of in nood verkeren door informatie, gebed en actie.
U kan helpen door:
Alvast bedankt voor uw steun!
Reacties :
Reageer